Záhrada pri Veľvyslanectve Ruskej federácie

historický park/záhrada

Otváracie hodiny

Počas VOPZ 2017 bude záhrada otvorená pre verejnosť v sobotu 10.6.2017 v čase od 10:00 do 16:00 hod

Vstupné

Dobrovoľný príspevok na podujatie.

Lokalita:

Bratislava, Bratislavský, Slovensko

Druh objektu:

historický park/záhrada

Adresa:

Godrova 4, Bratislava

Zodpovedná osoba za lokalitu počas podujatia:

Monika Spišáková

Email:

Monika.SPISAKOVA@mod.gov.sk

Popis

Dvojpodlažná budova tzv. Fábryho vily, v ktorej dnes sídli Veľvyslanectvo Ruskej federácie bola postavená v roku 1915 podľa projektu architekta Michala Harminca pre známeho advokáta Pavla Fábryho. Roku 1925 prešla rekonštrukciou. Lokalita Palisád, v ktorej sa nachádza, zdôrazňovala vysoké sociálne postavenie majiteľa, ktorý sa okrem advokátskej činnosti angažoval v kultúrnom a politickom živote a podnikaní. Pri vile sa nachádza do dnešných dní udržiavaná pravidelná záhrada, ktorá je verejnosti bežne neprístupná.

Program počas podujatia

Sobota 10.6.2017 - lektorované prehliadky so sprievodcom a záhradníkom. Do záhrady sa vstupuje po skupinkách a návštevníkov prosíme o trpezlivosť pri čakaní, nakoľko sa jedná o malú záhradu s limitovaným množstvom osôb na jeden vstup. Za pochopenie ďakujeme !

Zaujímavé rastlinné druhy

Strihaný buxus, ktorý vytvára v záhrade pravidelné ornamenty.

História objektu

Dvojpodlažná budova tzv. Fábryho vily, v ktorej dnes sídli Veľvyslanectvo Ruskej federácie bola postavená v roku 1915 podľa projektu architekta Michala Harminca pre známeho advokáta Pavla Fábryho. Roku 1925 prešla rekonštrukciou. Lokalita Palisád, v ktorej sa nachádza, zdôrazňovala vysoké sociálne postavenie majiteľa, ktorý sa okrem advokátskej činnosti angažoval v kultúrnom a politickom živote a podnikaní.

Vzácnosť, zaujímavosť

Jedna z mála dochovaných vilových záhrad v Bratislave.

Mapa