Ovocná farma Kubra

ukážkové prírodné záhrady

Otváracie hodiny

v sobotu 10.6.2017 v čase od 10 - 18.00 hod.

Vstupné

dobrovoľné

Služby

Detské ihrisko

Lokalita:

Trenčín, Trenčiansky, Slovensko

Druh objektu:

ukážkové prírodné záhrady

Adresa:

Kubranská 87, Trenčín

Zodpovedná osoba za lokalitu počas podujatia:

Pašš Peter

Telefónne číslo:

0949490607

Email:

passpeter.pa0@gmail.com

Popis

Vidiecka záhrada po starých rodičoch s prvkami permakultúry

Program počas podujatia

predstavenie našej záhrady s jednotlivými prvkami prednáška o jedlom lese Prednášky o jedlom lese sa budú konať o 9.00, 11.00, 13.00, 15.00 a 17.00 hod.

Zaujímavé rastlinné druhy

Vysokokmenné odrody jabloní, hrušiek, sliviek, orechov a čerešní, podsadené menej známym ovocím, ako sú moruša, dula, mišpula, arónia, muchovník, spolu s bylinkami vytvárajú jedlý les. Doplnený permakultúrnymi prvkami vytvára trvalo udržateľnú oázu zdravia a radosti – prírodnú záhradu umiestnenú v meste.

História objektu

Začiatky siahajú do roku 1950 na poli výsadbou ovocných stromov a krov našimi predkami. Postupne boli staré stromy podsádzané mladšími a celá záhrada budovaná formou jedlého lesa.

Vzácnosť, zaujímavosť

Jedna z mála ukážkových prírodných záhrad na Slovensku Vidieť môžete množstvo permakultúrnych prvkov na jednom mieste priamo v meste: divoký kút hmyzí hotel jazierko ježovník kompost mokré stanovište mulčovanie ovocné kry ovocný sad pestovanie bylín pestovanie zeleniny prvky pre deti staré odrody suché stanovište vyvýšený záhon živý plot z divo rastúcich krov živá vŕbová stavba zelené hnojenie

Mapa