Galéria ZÁHRADA / Ateliér.EM

historický park/záhrada

Otváracie hodiny

10.6. 11-19: 00 hod 11.6. 11- 19:00 hod

Vstupné

zdarma

Služby

Vstup so psom Občerstvenie

Lokalita:

Bratislava, Bratislavský, Slovensko

Druh objektu:

historický park/záhrada

Adresa:

Gorazdova 31/ Langsfeldova 1 MHD zastávka Hroboňová, autobusy 83, 84, Bratislava

Zodpovedná osoba za lokalitu počas podujatia:

Zuzana Palicová

Email:

zuzana.palicova@gmail.com

Popis

Ateliér.EM vznikol v roku 2009 ako open air multifunkčný priestor, ktorý organizuje výstavy, rezidenčné pobyty a workshopy. Nachádza sa v autentickom prostredí záhrady a sochárskeho ateliéru uznávanej sochárky, medailérky a zakladateľky moderného slovenského šperku Erny Masarovičovej (1926 – 2008). Iniciátorkou a organizátorkou projektu a galérie je sochárka Katarína Kissoczy.

Program počas podujatia

Program Počas celého víkendu • Open Air galéria Záhrada predstavuje veľkoformátové diela a sochárske site specific, ktoré vznikli v rámci medzinárodného sympózia 1-8 SEM v rokoch 2019 až 2016. • Výstava obrazov Libora Kalába(CZ): Nový Světový řád • Zvuková socha- inštalácia sochára Ľuba Mikleho: Long S CH C / tretí nástroj kompilácie Symfónie ľudskej tmy/ • Výstava fotografií Antona Sládeka: Bratislava 2017 Sobota 14:30 Komentovaná prehliadka domu a záhrady Erny Masarovičovej – sprevádza sochárka Katarína Kissoczy 15:30 Zváračská chvíľka – ukážky zvárania v ateliéri Nedeľa 14:30 Komentovaná prehliadka domu a záhrady Erny Masarovičovej – sprevádza sochárka Katarína Kissoczy 16:00 koncert Matúš Jakabčic/ gitara Juraj Griglák/ kontrabas Marián Ševčík/ bicie

Zaujímavé rastlinné druhy

ihličnaté stromy rozne druhy

História objektu

Dom manželov Erny Masarovičovej a Štefana Kissoczyho bol postavený v 60. rokoch. Podľa ideového návrhu a zároveň um. remeselnej intervencie manželov ho projektoval Oldřich Černý a dnes je pravdepodobne jediným príkladom rodinného domu z obdobia ranej moderny v Bratislave. Stojí na špecifickom svahovitom pozemku na rohu dvoch ulíc, obklopuje ho záhrada a jeho súčasťou je aj povodný ateliér sochárky a šperkárky EM . Cez ulicu, na rohu Gorazdovej a Langsfeldovej ulice sa nachádza open air galéria Záhrada s vystavenými veľkoformátovými a sochárskymi site specific dielami, ktoré vznikli počas medzinárodného sympózia 1-8 SEM v rokoch 2009-2016.

Vzácnosť, zaujímavosť

záhrada so sochárskou expozíciou

Mapa